8 686 79 840

10.00-18.00 (darbo dienomis)

Sveikas miegas

Miegas — tai reiškinys, kuris lydi žmogų nuo pirmos jo gimimo dienos. Miegas — tai toks pat gyvybiškai svarbus poreikis, kaip valgis ir gėrimas. Žmogui miegas reikalingas tam, kad galėtų fiziškai ir dvasiškai regeneruoti. Ilgas nemiegojimas gali sukelti fizinį ir psichinį išsekimą, ir net mirtį. Tačiau, ramus ir gilus miegas, kurį užtikrina individualiai parinkta miegojimo sistema, atvirkščiai — žymiai pagerina žmogaus savijautą. Todėl mūsų miego kokybė turi rūpėti mums taip pat, kaip ir subalansuotas ir sveikas maistas.

Gilaus miego fazės yra pirmiausia svarbios fizinei regeneracijai, tačiau tuo pačiu metu vyksta ir psichologinė regeneracija. Miegodami mes perdirbame išgyvenimus ir įspūdžius arba tiesiog paprasčiausiai juos pamirštame. Tokie naktiniai "apsivalymai" tiesiog yra reikalingi normaliam organizmo darbui.

Kiek malonus mums bus prabudimas, daugeliu atvejų priklauso nuo to, kaip ir ant ko mes miegame. Lovos pagrindas turi būti lygus ir pakankamai kietas. Čiužinys turi būti vidutinio kietumo. Tiktai toks čiužinys leis stuburui miegant išlaikyti natūralią formą, ir, reiškia, tikrai pailsėti. Pernelyg minkštas, įlinkstantis čiužinys nesuteikia atramos pačiai sunkiausiai kūno daliai — dubeniui, dėl to atsiranda nepageidaujamas stuburo išlinkimas. Tačiau gulint ant pernelyg kieto čiužinio kartu su stuburu deformuojasi kūno audiniai, veikiami per didelio apkrovimo.

Netaisyklinga kūno padėtis miego metu stimuliuoja chroniškų ligų vystymąsi. Patologinis procesas apima kraujagysles ir nervų galūnes. To pasekmėje pažeidžiama galvos smegenų kraujotaka ir visų vidaus organų nervinis reguliavimas, o raiščiai ir raumenys laikui bėgant gali tiesiog blokuoti vieno ar kito stuburo segmento judėjimą.

Tolygus kūno svorio paskirstymas atpalaiduoja raumenis, ištaiso galimus stuburo panirimus ir pakrypimus, padeda kraujo apytakos ratui į širdį. O tai savo ruožtu, gerina kepenų darbą, ir nereikalingos medžiagos, susikaupusios per dieną, išsivalo iš organizmo. Ir, pagaliau, judinamieji nervai yra apsaugojami nuo nepageidaujamo spaudimo ir įtampos.