8 686 79 840

10.00-18.00 (darbo dienomis)

Nuimamas čiužinio užvalkalas

Užvalkalas — tai tas čiužinio elementas, kuris glaudžiausiai kontaktuoja su žmogaus kūnu. Dėl to čiužinio užvalkalas turi atitikti pačius griežčiausius higienos reikalavimus. Jis turi būti pagamintas iš garantuotai nekenksmingų sveikatai medžiagų, o taip pat privalo palengvinti čiužinio priežiūrą ir palaikyti miegojimo vietos švarą.

Daugelis čiužinių gamintojų tiekia juos su nenuimamais užvalkalais. Tokių užvalkalų gamyba techniškai nesudėtinga ir dėl to yra pigi. Tačiau praktiškas tokių užvalkalų naudojimas yra nepatogus: užvalkalą galima nuimti tik praardytą. Dėl šios priežasties nenuimamo užvalkalo valymas tampa pakankamai nelengvu užsiėmimu.

Lyginant su nenuimamais, nuimamas užvalkalas turi keletą rimtų pranašumų:

  • renkantis leidžia patikrinti, ar tikrai čiužinio sudėtis atitinka tą, kokią gamintojas pateikia reklaminėje medžiagoje;
  • gali būti nuimtas, jeigu atėjo laikas jį išskalbti arba išvalyti čiužinį siurbliu;
  • reikalui esant, gali būti pakeistas nauju.

Šiuo metu miegamojo reikmenų rinka siūlo keletą čiužinių nuimamų užvalkalų rūšių. Labiausiai įprastas iš jų — užvalkalas su užtrauktuku iš trijų pusių, kurį atitraukus, užvalkalą galima „atidaryti“ kaip lagaminą. Deja, toks užvalkalas užsirekomendavo ne pačiu geriausiu būdu: pirkėjų atsiliepimai rodo, kad jis turi esminių trūkumų: 1) tokį užvalkalą sunku nuimti, o dar sunkiau uždėti po skalbimo – ypač vien savo jėgomis; 2) dvigulio čiužinio užvalkalas per didelis įprastoms skalbimo mašinoms, todėl skalbti jį namų sąlygomis gana sudėtinga.

Kompanija „Vegas“ ištikimai stato vartotojo interesus aukščiau visko, todėl siekia sukurti čiužinius, kurie būtų maksimaliai patogūs naudojantis. Todėl nuo 2012 metų spalio mėnesio visi Vegas čiužiniai turi nuimamus užvalkalus, kuriuos nesunkiai galės nuvilkti bet kuri namų šeimininkė.

Šiuose čiužiniuose užtrauktukas eina išilgai per visą čiužinio perimetrą. Esant reikalui, užtrauktuką galima nesunkiai atsegti. Čiužinio užvalkalas tuomet išsiskiria į dvi nepriklausomas dalis. Dėl to viršutinę dalį dabar galima nuimti skalbimui, o paskui apversti čiužinį ir miegoti ant apatinės užvalkalo dalies.

Netgi dvigulio čiužinio atveju nuimamo užvalkalo pusė sveria vos apie 3 kg. Todėl skalbimui visiškai pakanka turėti įprastą skalbimo mašiną su maksimalia skalbinių apkrova iki 5 kg. Bet kokį trikotažinį užvalkalą, naudojamą Vegas čiužiniams, galima skalbti iki 40°С temperatūros vandenyje, nesibijant, kad audinys susitrauks. (Užvalkalus iš žakardinio audinio galima valyti tik sausuoju cheminiu valymu). Išdžiūvusį užvalkalą galima uždėti atgal ant čiužinio be ypatingų pastangų.

Tam, kad jūs patys galėtumėte įsitikinti, kaip yra lengva elgtis su naujos konstrukcijos nuimamais Vegas užvalkalais, mes šiame puslapyje įdėjome demonstracinį video.