8 686 79 840

10.00-18.00 (darbo dienomis)

Kaip nusipirkti čiužinį Vilniuje

Jeigu jūs norite įsigyti čiužinį Vilniuje (arba kitame dideliame mieste), jūs galite tai padaryti dviem būdais:

  • nusipirkti čiužinį parduotuvėje
  • nusipirkti čiužinį internetu

Čiužinio pirkimas parduotuvėje

Jei jums labiau prie širdies įprastas būdas apsipirkinėti, jūs galite nuvykti į bet kurį iš daugybės Vilniaus prekybos centrų arba baldų salonų pagal savo pasirinkimą.

Parduotuvėje jūs turėsite galimybę apžiūrėti kiekvieną modelį, patikrinti liečiant, o dažnai ir pagulėti ant sudominusio jus čiužinio. Jei parduotuvė leidžia, pagulėti ant čiužinio yra būtina: tik jūsų paties kūnas gali jums patarti, tinka jums jūsų išsirinktas čiužinys ar ne. Galimybė pagulėti ant įvairių čiužinių – pagrindinis ėjimo į parduotuvę pliusas.

Parduotuvėje taip pat galima atidžiai išstudijuoti mini čiužinius-pavyzdžius (pardavėjai paprastai juos vadina „pjūviais“), kurie parodo čiužinio pjūvį su visomis į jį sudarančiomis medžiagomis. Jeigu jus dominantis modelis komplektuojamas su nuimamu užvalkalu, galėsite jį atsegti ir patikrinti, ar tikrai čiužinio konstrukcija atitinka jo gamintojo reklamines paraiškas.

Jei jūs nesate įsitikinę, koks būtent jums čiužinys yra reikalingas, parduotuvėje visada galėsite išstudijuoti katalogus arba kitą reklaminę medžiagą, o taip pat pasikonsultuoti su personalu. Pardavėjai ir vadybininkai paprastai su malonumu atsako į visus klausimus, kurie gali iškilti renkantis ir įsigyjant čiužinį.

Jeigu standartinė modelių eilė nėra pakankamai plati, kad galėtų patenkinti jūsų interesus, ėjimas į parduotuvę gali pasirodyti ypatingai naudingas. Firminės parduotuvės, kurios betarpiškai atstovauja gamintojui, neretai suteikia galimybę užsakyti nestandartinio dydžio ir formos modelius, arba su originaliomis užpildų kombinacijomis.

Firminės parduotuvės paprastai pateikia vienintelės markės čiužinius. Galima teikti pirmenybę baldų supermarketams, kurie siūlo iš karto daugelio gamintojų modelius. Tačiau platus pasirinkimas neretai reiškia žemesnės kokybės aptarnavimą: pardavėjai-konsultantai stambiose baldų parduotuvėse paprastai menkiau paruošti, kadangi dirbant su dideliu modelių kiekiu pardavėjas turi įsiminti didelį parametrų kiekį ir greitai jais operuoti, o tokia proto gimnastika ne kiekvieno jėgoms.

Tarp kitko, tradicinis apsipirkimo būdas turi ir tam tikrų trūkumų.

Kuo rimčiau jūs žiūrite į čiužinio pirkimą, tuo daugiau laiko ir jėgų iš jūsų pareikalaus ėjimas į parduotuvę. Visiškai tikėtina, kad jums prisireiks aplankyti įvairias parduotuves, kad galėtumėte palyginti skirtingus modelius. Tai gali užtrukti ir ne vieną dieną. O galbūt, jūs, kaip ir daugelis, apskritai nemėgstate, kai pardavėjai skiria jums įkyrų dėmesį, ir esate linkęs priimti sprendimus be jų patarimų.

Čiužinio pirkimas internetu

Jeigu jūs esate iš tų žmonių, kam ėjimas į parduotuvę — nėra pats patogiausias variantas, jums gali tikti pirkimo internetu būdas.

Svarbiausias pirkimo on-line pliusas — tai laiko taupymas. Jums neteks švaistyti laiko varginančioms kelionėms po baldų parduotuves – kurios neretai įsikūrę skirtinguose miesto galuose. Tačiau tam, kad sėkmingai nusipirktumėte čiužinį internetu, jums prireiks savarankiškumo ir gero įsivaizdavimo to, ko jūs norite. Jums teks visapusiškai pasikliauti savo sveika nuovoka ir gyvenimiška patirtimi.

Perkant čiužinį internetu yra dar vienas prioritetas: galimybė kruopščiai išstudijuoti informaciją. Jūs galite bet kuriuo jums tinkamu laiku palyginti modelių charakteristikas, surasti papildomų duomenų, apgalvoti savo poreikius – ir tai padės jums priimti teisingą sprendimą.

Solidus čiužinių gamintojas, kaip taisyklė, firminiame puslapyje pateikia maksimaliai tikslią ir pilną informaciją apie siūlomus modelius, kas iš esmės palengvina pasirinkimą. Tačiau negalima pamiršti, kad netgi detaliausi aprašymai visai nepakeis jūsų patirties. Tiktai jūsų pojūčiai gali pasakyti, koks čiužinys jums tiks geriausiai — todėl perkant čiužinį internetu visada yra rizika apsirikti.

Būtent todėl pirkti čiužinį internetu reikia ypač deramai, jeigu jūs prieš tai aplankėte parduotuvę, numatėte tinkamų modelių ratą, o sprendimą dėl pirkinio priėmėte namuose ramioje aplinkoje.

Beje, daugelis internetinių parduotuvių siūlo pirkėjams galimybę gauti konsultaciją telefonu arba per populiariąsias on–line bendravimo programas (ICQ, Skype ir t.t.). Netgi jums asmeniškai nedalyvaujant patyręs konsultantas žymiai padės jums renkantis reikalingą modelį.

Jeigu renkantis čiužinį jums tenka apsiriboti tiktai iš interneto pasisemtomis žiniomis, būkite ypač atidūs.

Išstudijuokite pirkėjų atsiliepimus, patalpintus forumuose arba specializuotose svetainėse. Tarp kitko, nepamirškite, kad panašius atsiliepimus gali palikti ir patys gamintojai reklamos tikslais.

Kruopščiai išstudijuokite informaciją, patalpintą pardavėjo svetainėje. Apsilankykite keliose svetainėse ir palyginkite vienodų modelių kainas. Pasitaiko, kad skirtumas kainose būna nulemtas čiužinio komplektacijos ypatumų: pigesnis variantas gali neturėti tam tikrų opcijų arba aksesuarų (nuimamų užvalkalų, antčiužinių ir kt.). Tokie skirtumai gali pasirodyti nereikšmingi, tačiau rezultate jūs galite pasigailėti dėl savo noro sutaupyti. Pavyzdžiui, be nuimamo užvalkalo čiužinio priežiūra taps žymiai sudėtingesnė.

Kaip taisyklė, užsakymą on-line parduotuvėje galima suformuoti savarankiškai (dažniausiai reikalaujama įdėti prekę į ‚krepšelį“) arba su konsultanto pagalba, dėl ko reikia paskambinti svetainėje nurodytu telefono numeriu.

Turėkite omenyje, kad daugybės internetinių parduotuvių egzistavimas visiškai nebūtinai reiškia, kad tiek pat daug yra konkuruojančių čiužinių pardavėjų. Nors lankytojui gali pasirodyti, kad čiužinių pasirinkimas įvairiose parduotuvėse ir pačiomis įvairiausiomis kainomis labai didelis, lyginant duomenis (registracijos duomenys, kontaktiniai telefonai) gali paaiškėti, kad tikrovėje kelios parduotuvės priklauso tam pačiam savininkui. Būtent tai gali reikšti, kad bandydami užsisakyti pigų čiužinį vienoje svetainėje jūs išgirsite atsakymą, jog tokio modelio dabar nėra arba, kad liko tik kitos partijos čiužinių didesne kaina – tokia, kaip ir kitoje svetainėje, vienoje iš tų, kurios priklauso tam pačiam savininkui. Vargu ar galima pavadinti tokį parduotuvės reklamos būdą nesąžiningu, tačiau geriau žinoti apie jį iš anksto, kad nebūtų švaistomas laikas daugybei telefoninių skambučių.

Bendri patarimai perkant čiužinį

Atlikdami užsakymą tiek įprastoje parduotuvėje, tiek ir internetu, kruopščiai išstudijuokite garantijos suteikimo, apmokėjimo ir čiužinio pristatymo sąlygas. Būtinai pasitikslinkite pristatymo kainas ir variantus (iki laiptinės, iki slenksčio, su pakėlimu iki aukšto) — tai ypač svarbu perkant tokių didelių gabaritų daiktą, kaip čiužinys.

Atminkite, kad dėl čiužinių didumo toli gražu ne kiekviena parduotuvė gali laikyti savo sandėlyje visus kataloge arba svetainėje pristatytus modelius. Kaip taisyklė, čiužinio pagaminimui ir jo pristatymui prisireikia nuo 1 iki 2 savaičių. Šį niuansą ypač svarbu turėti omenyje, užsisakant nestandartinių matmenų čiužinį.

Perkant čiužinį internetu egzistuoja galimybė pasinaudoti įvairiais apmokėjimo variantais. Pats įprasčiausias – apmokėjimas grynais pristatant čiužinį. Be to, šiuolaikinės internetinės parduotuvės vis dažniau pateikia nors vieną atsiskaitymo negrynaisiais variantą – tokį kaip atsiskaitymas banko kortele, pinigų pavedimu arba elektroninių apmokėjimo sistemų pagalba.

Kokį pinigų apmokėjimo būdą jūs pasirinktumėte, būkite budrūs ir laikykitės visų protingų atsargumo priemonių. Pavyzdžiui, kad netaptumėte sukčių auka mokant grynaisiais, būtinai įsiminkite tikslų pardavėjo juridinį adresą ir atgabenimo metu paklauskite kurjerio, kokios organizacijos atstovas jis yra. Jeigu atsakymas sukelia jums abejonių, susilaikykite nuo prekės pirkimo. Atgabenus, reikalaukite, kad kurjeris pateiktų jums visus reikalingus garantinius ir mokėjimo dokumentus. Jeigu jums iškils klausimų dėl čiužinio kokybės, juos bus žymiai lengviau išspęsti turint tokius dokumentus.

Tikimės, kad šios rekomendacijos padės jums įsigyti idealų čiužinį, o pirkimo procesas suteiks jums tiktai džiaugsmą.